Четвер, 16.05.2024, 17:58

Панда-Меблі Київ, вул.Бориспільська 9, оф. 301.


  тел. 044-587-51-19, 044-592-20-67.
У НАС ВИ МОЖЕТЕ ЗАМОВИТИ КОРПУСНІ МЕБЛІ, ШАФИ-КУПЕ, ВБУДОВАНІ ШАФИ КУХНІ НА ЗАМОВЛЕННЯ,РАДІУСНІ ШАФИ-КУПЕ, КОМП'ЮТЕРНІ МЕБЛІ, МЕБЛІ ПІД АПАРАТУРУ телефон У КИЄВІ 044-587-51-19
Категорії розділу
Panda-Mebli
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Теги

Каталог статей

Главная » Статьи » Цікаво знати

Дизайн кухні
Кухня – це одне з основних приміщень у квартирі та заміському будинку. Не тільки господиня дому, але й інші члени сім'ї проводять на кухні багато часу. Адже кухня є, по-перше, місцем приготування і споживання їжі, по-друге, своєрідним центром спілкування родини. Саме тому, від правильного облаштування та благоустрою кухні багато в чому залежить зручність домашньої роботи і відпочинок мешканців, а також комфорт і затишок помешкання в цілому.


Варіанти планування

Вся площа кухні поділяється на робочу зону, їдальню та зону проходу. Робоча зона призначена для приготування їжі. Взагалі приготування їжі є своєрідним технологічним процесом, який складається з таких основних операцій: зберігання продуктів; підготовки продуктів; миття продуктів; підготовки страв; приготування страв, що потребують термічної обробки; роздачі готових страв; миття посуду; прибирання кухонних відходів.

Весь процес приготування їжі відбувається в трьох рівнях. Перший рівень – це робоча поверхня, до якої належать стільниці столів-шаф, шафа під мийку та кухонна плита. На робочій поверхні відбувається процес приготування їжі на всіх його стадіях. Причому він відбувається не в одному місці, а пересувається від місця зберігання продуктів через стіл для підготовки, місце миття та місце підготовки страв до плити. Всі робочі поверхні кухонного обладнання утворюють одну безперервну робочу лінію, яка дозволяє без будь-яких перешкод виконувати всі кухонні роботи. Кухонні плити і мийку вбудовують в робочу лінію. При цьому їх верхні площини мають бути на одному рівні з робочими поверхнями столів-шаф. Якщо розміри і планування кухні не дозволяють утворити безперервну лінію, то розривати її необхідно в тих місцях, де закінчується та чи інша операція з приготування їжі.

Коли кухонне обладнання розташовується з урахуванням послідовності зазначених вище операцій, то це допомагає не тільки раціонально організувати процес приготування їжі, а й зберегти сили та час господині. Всі предмети, необхідні під час кухонних робіт, як правило, знаходяться в різних шафах і на полицях нижче або вище робочої поверхні (другий і третій рівні).

Якщо площа кухні більше 7 кв. м. і є можливість поставити обідній стіл на декількох осіб, то таким способом створюється зона їдальні. Облаштування в кухні їдальні набагато полегшує домашню працю господині. При цьому відпадає необхідність розміщення у вітальні постійного обіднього столу. Для святкових та сімейних обідів можна придбати стіл-трансформер. За необхідності він легко прибирається, збільшуючи у вітальні зону відпочинку. Найбільш поширеними видами планування кухні є такі: однорядна, дворядна, Г-подібна, П-подібна, С-подібна та кухня-острів. Вибір планування визначається формою кухні, її розмірами, а також розташуванням у приміщенні вікон і дверей.

Кухня в один ряд

Однорядна схема розміщення меблів та кухонного обладнання рекомендується в тому вмпадку, якщо кухня розташована у вузькому (шириною не менше 1,9 м) витягнутому приміщенні, де вікна знаходяться в торцевих стінах. У цьому випадку поблизу однієї поздовжньої стіни розташовується обідня зона, а біля іншої – зона приготування їжі (робоча зона). Така кухня розрахована на маленьку сім'ю, що складається з двох осіб. Основною перевагою такого планування є те, що основне обладнання розташовується дуже компактно вздовж однієї стінки.


Кухня в два ряди

Дворядне планування використовується в приміщеннях шириною не менше 2,3 м, які мають форму подовженого прямокутника, і в яких довжина поздовжньої стіни недостатня для розміщення обладнання в один ряд. Як правило, таке планування просте і зручне. На одному боці найбільш оптимальним варіантом буде встановлення мийки та плити, а на іншому – холодильника та шафи для посуду. Можливий і інший варіант планування: з одного боку холодильник, мийка і стіл-шафа для підготовки продуктів, а з іншого – плита та стіл для підготовки страв.


Г-планування

Г-подібне планування є найбільш зручним в невеликих приміщеннях, форма яких наближається до квадрата, особливо якщо ви збираєтесь розмістити в кухні обідній стіл. Це планування можна застосовувати і в невеликих вузьких приміщеннях. Г-подібна схема зручна і раціональна. Вона забезпечує безперервність лінії обладнання і водночас створює можливість облаштування робочої зони біля вікна. Таке планування забезпечує зручний розподіл кухні на робочу зону та їдальню.


П-планування

П-подібне планування вигідно використовувати в кухнях, які мають вікно в поздовжній стіні. Таке планування є найбільш зручним, оскільки кухонне обладнання встановлюється вздовж трьох вільних стін кухні. В приміщеннях, з великою площею, П-подібне планування дає можливість використовувати кухню як їдальню. Завдяки економному використанню площі приміщення, це планування стало зручним не тільки у великих, але й у малих кухнях площею 5-6 кв.м. П-подібне планування забезпечує розташування обладнання в безперервну лінію незалежно від розмірів приміщення, а також дозволяє економно використовувати не тільки площу кухні, але й кутові елементи кухонних меблів та обладнання.


С-планування

С-подібне планування рекомендується для кухонь, які мають велику площу, оскільки забезпечує раціональний розподіл площі на функціональні зони: робочу та їдальню, що дозволяє використовувати кухню як їдальню. При наявності такої кухні, столова кімната стає непотрібною.


Кухня-острів

Кухню-острів можна облаштувати виключно в кухні, великій за розмірами, завдяки використанню Г-подібного або П-подібного планування, а також додаткової робочої зони посередині кухні.


Ідеї перепланування кухні

На жаль, ще 10-15 років потому, архітектори і будівельники, будуючи житлові будинки, не замислювалися про те, скільки незручностей у мешканців викликає кухня маленьких розмірів. Проектувальники якось зовсім забули, що кухня – це, по-перше, місце, де готується їжа. Для цього потрібно, щоб у приміщенні все необхідне було поряд, під рукою: посуд, кухонне обладнання, меблі, комунікації. А, по-друге, навіть якщо у квартирі є вітальня, кухня все одно залишається одним з найбільш улюблених і затишних місць для спілкування не тільки членів сім'ї, але й близьких та друзів. Тому більшість власників маленьких кухонь, доклали чимало зусиль, для збільшення їх площу.

Оскільки основні інженерні комунікації на кухні переносити не тільки складно, але іноді й неможливо, крім того, для цього потрібний дозвіл відповідних організацій, то мешканці змушені були шукати інші шляхи для збільшення розмірів кухні. Якщо поруч з кухнею розташована комірка або вбудована шафа, то розширити кухню можна, прибравши легкі перегородки. Так, ви залишитеся без комірки, але може це допоможе вам звільнитися від непотрібних речей – стане легше прибирати і наводити лад у квартирі. Якщо комірки немає, але поруч розташована кімната зі звичайною, а ні несучою стіною, то можна за рахунок перенесення стіни збільшити площу кухні. Звичайно, перенести стіну – це значні витрати, але навіть перенесення на 0,5 м (по довжині) значно розширить кухню, а сучасні будівельні та оздоблювальні матеріали дозволять вам зробити все швидко і дуже якісно.

Тим, у кого в квартирі подібні варіанти відсутні, можна для збільшення кухні використати різні дизайнерські прийоми. Наприклад, прибрати двері повністю або зробити красиву арку. За допомогою гіпсокартону або інших сучасних матеріалів, можна зробити арку будь-якої форми, яка органічно вписуватиметься в загальний дизайн квартири. Арочний вхід зробить кухню не тільки оригінальною та сучасною, але й додасть простору і повітря в приміщенні. Відсутність дверей обов'язково потребує встановлення надійної витяжки, щоб запахи з кухні не поширювалися по всій квартирі.

Якщо ви вважаєте, що кухня має бути закритим приміщенням і без дверей не обійтися, то необхідно зробити меблі на замовлення, точно визначившись при цьому, без яких меблів та кухонного обладнання вам не обійтися. Найкраще, якщо ширина меблів мінімальна, а обідній стіл взагалі – складний або відкидний. Завдяки великій кількості фірм, зробити сьогодні якісні та стильні меблі за розмірами вашої кухні – не проблема. Використовуючи Г-подібне або П-подібне планування, а також світлі тони під час оформлення інтер'єра кухні, можна візуально збільшити її. І головне, створюючи дизайн кухні та підбираючи необхідне обладнання, намагайтеся уникати зайвих меблів, побутової техніки та посуду. В цьому вам дуже допоможе вбудована і багатофункціональна техніка.


Зонування кухні

Для того, щоб створити на кухні обстановку зручну для роботи, але водночас затишну для прийняття їжі, необхідно зонувати кухню, розділивши її на робочу зону та на їдальню або зону відпочинку. Звичайно, основне навантаження щодо розподілу простору має планування кухні, але зонувати можна і за допомогою різних дизайнерських і технічних засобів. Робоча зона кухні прив'язана до інженерних комунікацій і є місцем досить високої трудової активності, в той час як їдальня – це зона відпочинку і вона потребує спокійного і затишного місця при комфортному освітленні.



Правильне використання освітлення відіграє особливу роль в зонуванні будь-якого простору. Якщо їдальня знаходиться біля вікна, то окрім природного освітлення вдень, ввечері її необхідно виділити за допомогою вбудованих в карниз точкових світильників або, використовуючи декоративні настінні світильники. Дуже цікавим варіантом є застосування стельового світильника з регульованою висотою підвісу, який підвішується не по центру кухні, а безпосередньо над обіднім столом. Робочу зону можна виділити яскравим світлом люмінесцентних ламп, вбудованих в меблі та розташованих над мийкою або столом-шафою для готування продуктів. Освітлення плити, як правило, здійснюється за допомогою витяжки, яка має власне підсвітлення. Також, розділити простір кухні, можна використовуючи такий дизайнерський прийом, як багаторівневі стелі. При цьому кухня виглядатиме красиво, стильно й ефектно.

Досить поширеним прийомом зонування простору кухні є використання в різних зонах різних оздоблювальних матеріалів. Наприклад, робочу зону слід обкласти керамічною плиткою. Це практично, зручно та й вибір плитки сьогодні величезний. Плитка, яка взагалі є холодним матеріалом, добре підходить для робочої зони кухні, оскільки вона надійна, дуже різноманітна, гігіенчна та легко миється. Зону відпочинку краще оформити теплим і красивим матеріалом. Наприклад, облеїти шпалерами. Якісні сучасні шпалери, легко створять комфортну і затишну атмосферу в їдальні.

При зонуванні простору за допомогою оздоблювальних матеріалів, використовують найнесподіваніші сполучення та дизайнерські рішення, головне – щоб вони органічно виглядали в стилі, який ви обрали для оформлення кухні. Ще одним досить поширений прийом є зонування із застосуванням різних покриттів підлоги. Тут теж все залежить від вашого смаку і фантазії. Можна поєднувати однакове покриття, що відрізняється в різних зонах відтінками або рисунком, а можна взагалі комбінувати різні матеріали. Під час зонування кухні краще використовувати всі можливі варіанти, які не тільки допоможуть розділити простір на зони, але й водночас прикрасять інтер'єр. Це можуть бути всілякі перегородки, барні стійки (при плануванні кухні-острів), використання різних аспектів кухонних меблів, колірної гами, а також незвичайні варіанти декорування приміщення (від домашніх рослин до акваріумів).



Меблі, матеріали та побутова техніка

Сучасна кухня має бути обладнана необхідним набором меблів і побутової техніки для створення максимально комфортних умов під час приготування їжі, а також її прийому. Головна особливість сьогоднішніх кухонних меблів – це її модульність, яка дозволяє поєднувати елементи меблів з численною побутовою технікою та створювати велику кількість різних комбінацій меблевих гарнітурів. Крім того, сучасні меблі можна легко розмістити в будь-якій кухні.

Вибрати необхідні меблі нескладно, за умови, що ви заздалегідь визначилися, який варіант планування буде найбільш оптимальним і комфортним на вашій кухні. Якщо вам не подобаються меблеві гарнітури масового виробництва, то ви можете замовити індивідуальні меблі, які виготовлять з урахуванням усіх ваших побажань і особливостей приміщення кухні. Ви самостійно можете розробити дизайн меблів, конфігурацію, а також вибрати кольорову гаму та матеріали, з яких їх виготовлять.

Головне визначитися, який стиль кухні вам підходить – класика, кантрі, хай-тек або мінімалізм. Для фасадів класичних меблів використовується масив натуральної деревини або шпон; для більш простих варіантів кухонь застосовується ДСП, МДФ, якісний пластик, ламінат; для стиля хай-тек – усілякі поєднання скла та металу.

Матеріалом для виготовлення стільниць служить натуральний камінь, деревина, керамічна плитка, метал і ламіновані покриття, які стійко переносять різні ушкодження. Також популярним серед споживачів залишилося покриття, виготовлене зі штучного каменю, що імітує натуральний граніт або мармур. Покриття з натурального каменю не тільки виглядають красиво і стильно, але найголовніше вони дуже надійні та міцні в процесі експлуатації, оскільки вода, потрапляючи під стільницю, не руйнує її. Останнім часом дизайнери пропонують оригінальні варіанти стільниць, в покритті яких поєднуються різні види матеріалів.

Основні складові кухонного меблевого гарнітура – це різноманітні види шаф та тумб. Найбільш місткими є високі шафи-пенали, призначені як для зберігання продуктів, так і для сучасної техніки, посуду, інвентаря. При бажанні ви легко можете розмістити в шафі вбудовану техніку (духовку, гриль, мікрохвильову піч, фритюрницю). Для того, щоб високі шафи не розривали робочу поверхню, їх слід встановлювати на початку і в кінці лінії робочого циклу. Висоту шаф потрібно підбирати в залежності від ваших вимог, щоб можна було без проблем дістати все необхідне.

Дуже важливими предметами кухонних меблів є тумби. Такі тумби-столи, призначені для обробки продуктів, приготування їжі, готування страв, складають основу робочої зони кухні. Висота столу-тумби – 800 -850 мм, що і є робочим рівнем. Як правило, тумби-столи обладнуються всілякими висувними ящиками, різними полками, рівень яких можна регулювати, підносами та піддонами. Дверцята відкриваються не тільки в звичному напрямку, але і піднімаються вгору або зсуваються у бік. Висувні секції кухонних тумб є незамінними для кухні будь-якого розміру, оскільки використовується вся глибина тумби.

Сучасні висувні ящики мають велику кількість всіляких пристосувань і функціональних деталей, в яких можна зберігати столові прилади; ємності для чаю, кави, спецій; висувну дошку, призначену для нарізки, а також безліч речей, необхідних для кухонної роботи. Секції обладнані роликовими конструкціями, і тому достатньо легкого руху, щоб їх засунути. Тумби, як правило, більш об'ємні та місткі, ніж навісні кухонні шафи. Навісні шафи можуть бути звичними, а можуть – кутовими, якщо для облаштування кухні використовується Г-подібне планування. Таке оформлення є досить зручним і дозволяє використовувати увесь простір. Навісні шафи розташовуются на такій висоті від робочої поверхні, щоб було зручно розмістити електроприлади, які найчастіше використовуються (кавоварку, електрочайник, тостер, кухонний комбайн та інші). Незважаючи на те, що тумби та навісні шафи існують вже давно, завдяки розробкам дизайнерів і конструкторів вони стали не тільки більш функціональними, але й стильними: зі скляними дверцятами, внутрішнім підсвічуванням, ультрасучасним оздобленням зі скла, пластику та металу.



Кухня не буде повноцінною, якщо на ній не буде присутня найважливіша кухонна техніка, до якої відноситься плита, холодильник і мийка. Сьогодні вибір цих речей величезний, починаючи від фірм-виробників, технічних характеристик і закінчуючи дизайнерським виконанням, кольоровою гамою і матеріалом, із якого вони виготовляються. В даному випадку ви можете повністю довіритися своєму смаку або фірмам, у надійності яких ви впевнені. Під час вибору холодильника велике значення, окрім технічних характеристик, мають його розміри. Оскільки холодильник не єдина річ, що знаходиться на кухні, то і його розміри мусять відповідати розмірам приміщення. Всі відомі фірми, які виготовляють сьогодні холодильники, в боротьбі за споживача з кожним роком не тільки покращують якість продукції, але і впроваджують нові дизайнерські розробки. Сучасні холодильники мають красивий стильний вигляд, а також дуже зручні у використанні. Наприклад, холодильники, в яких використовується система "no frost", не потребують разморожування.

Традиційним центром кухні є, звичайно ж, плита. Саме завдяки плиті й виникла кілька століть потому кухня. Сучасні плити можуть бути електричними, газовими, змішаними (плита газова, а духовка електрична, оснащена грилем і вертелом). Плити також входять до переліку продукції, що випускається багатьма відомими фірмами. Тому вибір плити – справа нескладна. Головне знати, що хотіти і мати гроші. Дизайн сучасних плит настільки незвичайний і красивий, що іноді важко відразу впізнати, що це саме плита. Але яка б не була сучасна плита, вона обов'язково має бути оснащена витяжкою. Навіть якщо у вас на кухні є двері, все одно, уникнути неприємних запахів і гару, допоможе тільки присутність надійної витяжки, яка не тільки фільтрує повітря, але й відводить відпрацьоване повітря у вентиляційну шахту. Мікрохвильові печі справили на сучасній кухні справжню революцію, адже для приготування їжі не потрібно ані масло, ані вода. Жодна господиня сьогодні не обходиться без мікрохвильової печі. Вони дуже компактні, значно зменшують час приготування їжі, економлять електроенергію і мають естетичний вигляд. Модельний ряд мікрохвильових печей, які сьогодні випускаються, досить великий і різноманітний. Останнім часом мікрохвильові печі вбудовують в кухонні шафи. Це дуже зручно, а також раціонально.



Сучасні мийки виготовляють різних форм і розмірів. Однією з кращих вважається мийка круглої форми, виконана з нержавіючої сталі. В ній зручно чистити і мити, а також вона виглядає компактно і естетично. Якщо мийка має збоку ребристий піддон, то на ньому дуже зручно сушити вже вимитий посуд. Мийка мусить знаходитися недалеко від плити і мати з нею спільну робочу поверхню, а якщо вона розташована в куті, то це значно заощадить простір. При використанні планування кухня-острів, мийка розміщується в центрі. Як правило, в шафі під мийкою встановлюється ємність для сміття або поличка, на якій зберігається побутова хімія, яка потрібна для підтримки чистоти на кухні.

Якщо у вас є не тільки можливість, але і бажання, то в кухні можна встановити сучасну посудомийну машину. Вона не тільки значно полегшить домашню працю, особливо якщо у вас велика сім'я, але й допоможе заощадити споживання води та електроенергії. Коли в квартирі маленька ванна кімната, в якій не вистачає місця для пральної машини, то її можна встановити на кухні. Пральна машина з горизонтальним завантаженням зверху накривається стільницею, і у вас з'являється ще одна додаткова робоча поверхня.

Обідній стіл або бар-холодильник на коліщатах є дуже мобільними, їх можна легко переміщати по кухні, а за необхідності сховати десь у куточку. Якщо у вас після встановлення стандартного меблевого гарнітура залишається вільне місце між шафами, то можна вбудувати вузьку поличку на коліщатах, яка теж дозволить збільшити робочу поверхню.

Сьогодні велике поширення набула вбудована техніка й обладнання. Техніка з кухонними меблями виглядає єдиним цілим, крім того, раціонально використовується внутрішній простір ящиків і шаф. Подібний симбіоз має не тільки дуже стильний і красивий вигляд, але й високу гігієнічністю, що дуже важливо для кухні.



Якими б красивими не були меблі на кухні, але, заходячи в приміщення, відразу звертаєш увагу на стіни, підлогу, стелю та інші елементи інтер'єра. Маючи сьогодні величезний вибір оздоблювальних матеріалів, облаштувати кухню нескладно, головне визначитися з дизайном. Кухня має бути не тільки сучасною і красивою, але комфортною і затишною. Оздоблювальні матеріали, які використовуються на кухні, як правило, зносостійкі та надійні.

Підлога на кухні потребує особливої уваги, оскільки її доводиться доволі часто мити. Тому потрібно щоб покриття підлоги було не тільки водостійким, але й легким для прибирання. Такі якості мають наступні матеріали: лінолеум різних видів, керамічна плитка, натуральний камінь, паркет, ламінат. У всіх цих матеріалах є як переваги, так і недоліки. Лінолеум, плитка і камінь добре миються, мають багату кольорову гаму, зручні в обслуговуванні. Однак плитка і натуральний камінь, досить холодні матеріали для нашої кліматичної зони, а лінолеум досить легко зіпсувати. Паркет і ламінат – це теплі та затишні матеріали, але вони погано переносять вологе прибирання. Тому вибір матеріалу для покриття підлоги залишається за вами. Ретельно подумавши та все зваживши, ви обов'язково знайдете оптимальне для вас рішення. Великі зміни відбулися в технології обробки стелі. Стандартні побілку та водоемульсійну фарбу замінили підвісні конструкції, стельові плити та панелі. Однією з найцікавіших новинок стали натяжні стелі. Ці стелі відрізняються високою міцністю, не вигорають, не вбирають кухонні запахи, не покриваються з часом тріщинами. Крім того, їх використання дає можливість приховати дефекти стелі, електропроводку, а також інші інженерні комунікації. Використання багаторівневої стелі дозволяє не тільки зонувати кухню, але і створити абсолютно незвичайний інтер'єр приміщення за допомогою освітлення на різних рівнях.



Шпалери, як і раніше, залишаються найбільш популярним матеріалом для оформлення стін у кухні. Сьогоднішнє різноманіття кольорів і фактури шпалер можуть задовольнити найвимогливіший і вишуканий смак. Для кухні зручним варіантом є вологостійкітаі зносостійкі вінілові шпалери. Цими шпалерами можна обклеїти зону відпочинку, а для облаштування робочої зони краще використовувати керамічну плитку. Керамічна плитка протягом багатьох років не втрачає популярність за рахунок своїх гігієнічних властивостей, вологостійкості та довговічності. Завдяки використанню в оформленні стін двох різних матеріалів, відбувається розподіл кухонного простору на окремі зони. Плитку і шпалери необхідно підбирати так, щоб, розподіляючи кухню на зони, вони в той же час гармонійно вписувалися в дизайн приміщення. Вирішуючи питання про колір кухонних меблів потрібно враховувати загальну колірну гамму, яка використовується під час облаштування приміщення. Тут важливу роль відіграє забарвлення підлоги, стін, стелі, а також загальний інтер'єр не тільки кухні, а й всієї квартири.

Освітлення кухні має бути різноманітним і залежить від вашого смаку та технічних можливостей. Дуже ефектним і функціональним буде багаторівневе освітлення, якщо на кухні виконана відповідна стеля. Підвісні стелі дозволяють використовувати точкові світильники, які добре зонують кухонний простір. Крім того, для підсвічування карнизів, навісних шаф, полиць в шафах, а також обіднього столу можна використовувати точкові світильники. Локальні джерела світла мають забезпечувати хорошу освітленість робочої поверхні. Для цього під навісними шафами в робочій зоні закріплюється довга та яскрава люмінесцентна лампа. Над обіднім столом найкращим варіантом буде світильник з регульованою висотою підйому. Якщо обідній стіл розташований біля стіни, то можна використовувати бра або торшер. Сучасне освітлення кухні мусить не тільки органічно вписуватися в інтер'єр, але й підкреслювати його оригінальними декоративними світильниками, їх розташуванням або іншими деталями.

Для того щоб прикрасити та підкреслити інтер'єр кухні, існує безліч можливостей. Це і красиво задрапіровані легкі штори або жалюзі на вікнах, якщо кухня виходить на сонячний бік, і декоративні домашні рослини, що цвітуть круглий рік, а також незвичайні предмети хатнього начиння, картини, годинникі та взагалі всілякі красиві дрібнички. Останнім часом практично будь-який кухонний предмет стає прикрасою інтер'єра: елегантні чайники, витончені кавоварки, декоративні набори для спецій, незвичайної краси посуд. Багато хто з відомих дизайнерів працюють з посудом, створюючи новий і сучасний вигляд для звичних речей.




Об'єднання кухні з іншими приміщеннями

Сьогодні з'явилися нові види квартир, які називаються студією. Назва зовсім не означає, що в ній живе і працює творча людина. Це, як правило, однокімнатна квартира, в якій знесена більша частина перегородок, а передпокій, вітальня і кухня об'єднуються в одне приміщення. Зонується таке велике приміщення за допомогою сходів, колон, розсувних легких перегородок, арок, освітлення та інших дизайнерських прийомів. Мешканцями такої квартири зазвичай бувають холостяки, дівчата або сім'ї без дітей. Кухня в такому приміщенні відіграє виключно символічну роль. У ній можна розставити необхідну сучасну техніку, але готувати, як це прийнято, на такій кухні, навряд чи хто буде. Хоча розігріти принесені продукти, охолодити напої та зібратися веселою компанією цілком можливо.

Якщо ж кухня використовується за своїм прямим призначенням, але вона маленька за розмірами, а ваша велика і дружна родина любить спільні обіди і вечері, то при бажанні можна знайти вихід з цієї ситуації. Можливо, об'єднання з будь-якою кімнатою, допоможе розв'язати цю проблему.
Кухня-вітальня

Якщо поряд з кухнею розташована вітальня, то, прибравши внутрішні перегородки можна отримати простір, який об'єднуватиме в собі одночасно властивості кухні та вітальні. Сьогодні таке перепланування досить поширене серед населення. Об'єднана кімната повинна мати функціональний розподіл на зону кухні та зону відпочинку. Іноді для цього використовують поріжок, який розділяє кухню та вітальню, а іноді – сходинку, яка утворюється за рахунок того, що підлогу в кухні трохи піднімають.

Відділятися одне від одного приміщення можуть і за допомогою покритя підлоги. В зоні кухні покриття краще зробити з лінолеуму або керамічної плитки, оскільки необхідно регулярно робити вологе прибирання. У вітальні підлога не має потреби в постійному вологому прибиранні, тому краще використовувати такі матеріали як ламінат, паркет, ковролін. Сьогодні можна підібрати такий рисунок лінолеуму або плитки, які точно передають рисунок паркету або ламінату. Це так звані матеріали-компаньони. Тому, використовуючи різні види матеріалів схожі за відтінками та фактурою можна створити дизайнерську композицію, яка об'єднуватиме різні функціональні зони.

Як покриття для стін в зоні кухні найкраще обрати керамічну плитку, а для зони відпочинку підібрати шпалери, які за стилем поєднуватимуться з плиткою. Дуже ефектною деталлю інтер'єра, є арка, яка ніби роз'єднує загальне приміщення на дві зони. Вітальня – це зона відпочинку, в якій збираються члени сім'ї не тільки на обід та вечерю. Як правило, вітальня являє собою кімнату, що належить усій родині й є своєрідним центром квартири. В ній може бути розташований домашній кінотеатр, камін, музичний центр. Відповідним буде й інтер'єр зони відпочинку. Велика кількість м'яких меблів, килим, декоративні подушки, різноманітні декоративні елементи та вишукані аксесуари.

Світло в зоні відпочинку мусить створювати затишну та інтимну обстановку. Тому найкраще використовувати торшери, бра, настільні лампи з м'яким світлом. Над обіднім столом можна повісити красиву люстру, яка виокремить зону їдальні. Адже за обіднім столом збирається на свята не тільки вся сім'я, а й рідні та друзі.

Кухню необхідно облаштувати сучасною кухонною технікою та обладнанням, а якщо залишається місце, то слід поставити невеликий столик, за яким можна перекусити або випити чаю, не чекаючи збору всієї родини. Розділити кухню і вітальню можна за допомогою барної стійки або легкої розсувної перегородки. Іноді, в особливо урочистих випадках, кухню слід приховати від сторонніх.

Найголовніше при поєднанні кухні з вітальнею – це зберегти єдність стиля та кольору. Незважаючи на те, що різні зони необхідно виділяти, загальний простір має залишатися єдиним, виконаним в одному дизайнерському стилі. В цьому випадку об’єднання вітальні та кухні буде доцільним, а, крім того, виправданим кроком. Ви отримаєте велику, зручну і багатофункціональну кімнату, яка не тільки об'єднуватиме всіх членів вашої родини, але й безперечно стане улюбленим місцем в квартирі для всіх домочадців.


Кухня-їдальня

Якщо ви хочете мати кухню не тільки як робочу зону, то можна, об'єднавши кухню з прилеглою до неї кімнатою, зробити кухню-їдальню. Завдяки об'єднанню ви отримаєте велике приміщення, в якому можна готувати, спілкуватися з сім'єю та приймати гостей. В цьому приміщенні обов'язково треба виділити зони – робочу та відпочинку. Оскільки робочою зоною є безпосередньо кухня, то необхідно вибрати відповідне планування кухні. Досить естетично виглядає планування в один ряд, при цьому вільне місце можна максимально використати для облаштування зони їдальні. Для того, щоб відокремити зони, використовують різні рівні підлоги або зробивши поріжок. У приміщенні кухня-їдальня позначення різних зон можна здійснювати за допомогою таких прийомів: застосування різних матеріалів для покриття стін і підлоги, використання підвісної та натяжної стелі, а також вбудованих світильників, арочних прорізів, розсувних дверей, легких перегородок тощо.

Робоча зона кухні має бути оформлена так, щоб кухонні меблі та техника були пов'язані єдиним стилем з меблями та технічним обладнанням, що використовується в їдальні. Можна вибрати для кожної зони своє колірне рішення. В зоні кухні краще всього застосовувати точкові світильники і люмінесцентні лампи, а в зоні їдальні зручною буде люстра над обіднім столом. Вечорами затишну обстановку створюватимуть бра або декоративні настільні лампи. Для тимчасового розділення зон можна використовувати легкі декоративні перегородки, які за необхідності легко поставити або прибрати. Зонує простір також використання різних покриттів для підлоги. За допомогою барной стійки, розташованої на межі зон, можна приховати частину кухонних атрибутів. У зоні їдальні крім обіднього столу і стільців, можна встановити диван, крісла, телевізор, акваріум, шафу-купе та інші необхідні вам меблі. В цьому випадку їдальня стане повноправною кімнатою відпочинку для всієї родини.



Облаштування кухні в квартирі або заміському будинку справа дуже непроста, і потребує від людини, що створює дизайн приміщення, не тільки присутність відчуття смаку і стиля, але й багатьох знань. Адже крім всіляких видів оздоблення, підбирання та розстановки меблів, сьогодні в кухні використовується величезна кількість сучасної техніки. Кухня – це напевне найбільш просунунене в технічному плані приміщення в квартирі. Тому необхідно мати не аби який талант, щоб на невеликій площі поєднати в єдине ціле з одного боку технічний прогрес, а з іншого – комфорт і затишок.

Категория: Цікаво знати | Добавил: Svoboda (09.03.2012)
Просмотров: 4578 | Комментарии: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
www.panda-mebli.at.ua © 2000 - 2012